Испания е на финал на Евро 2024!

16-годишен засенчи Мбапе

Новини

Испания победи с 2:1 Франция след обрат в зрелище в Мюнхен и се класира на финала на Евро 2024. "Ла Фурия" очаква да научи името на противника си за финала в неделя в Берлин. Нидерландия и Англия се срещат във втория полуфинал в сряда от 22:00 часа в Дортмунд.

Французите поведоха с ранен гол на Рандал Коло Муани. Нападателят на ПСЖ откри резултата в 9-та минута след асистенция на Килиан Мбапе, но испанците осъществиха светкавичен обрат и в крайна сметка ликуваха след последния съдийски сигнал. В 21-та суперталантът на "Барселона" Ламин Ямал вкара феноменално попадение за 1:1. В 25-та минута Дани Олмо стреля силно, топката се отби в крака на Жул Кунде и влетя в мрежата. В продължение на няколко минути в сайта на УЕФА беше посочено, че е автогол, но впоследствие Олмо бе вписан като голмайстор.

Ямал (на 16 дни и 362 дни) се превърна в най-младия голмайстор в историята на европейски първенства.